2017. október 21., szombat - Orsolya

Hírek

Lehmann Csongor bronzérmes a junior triatlon Európa-bajnokságon

lehmann-csongor-europa-bajnoksag-bronzermes-junior

Idén Kitzbühel adott otthont a ETU Triatlon Európa-bajnokságnak, ahol több kategóriában is érdekelt volt a magyar csapat. A legjobb eredményt Lehmann Csongor érte el, aki 3. helyen zárta a junior férfi futamot. A felnőtt nők mezőnyében Kovács Zsófia az előkelő 9. … Tovább

Kategóriák: Hírek

Madrid után, Cagliari előtt

bicsak_bence_triatlon

A küzdelmes madridi hétvége után sincs megállás a Világkupa szezonban. Ezúttal Szardínia szigetének fővárosa, Cagliari látja vendégül a triatlonos elitet. A brutálisan nehéz madridi világkupa futam után, egy hasonlóan technikás, éppen csak könnyebbnek nevezhető pályán, sprint távon méretteti meg magát … Tovább

A legjobb úton halad a Balatonman Kenese!

balatonman-kenese-2018

Hétvégén immár ötödik alkalommal került megrendezésre a Balatonman Kenese Triatlonfesztivál, ami minden eddiginél nagyobb élményeket tartogatott, hiszen idén a középtávosok is hajóról rajtolhattak, de ami talán ennél is fontosabb lezárt pályán bringázhattak a versenyzők. Akik már részt vettek valamelyik Balatonman … Tovább

Happy TRIstmas!

karacsony

BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT ÉS SIKEREKBEN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!

Drámai verseny és magyar siker a triatlon vb-n

bicsak-bence-baku-2015-triatlon-eredmenyek

Drámai végkifejletet tartogatott a triatlon világbajnoki sorozat utolsó, mexikói állomása, melyen a brit Jonathan Brownlee csupán karnyújtásnyira volt az első helytől és ezzel a vb-cím megszerzésétől, mégis a spanyol Mario Mola nyerte meg a pontversenyt. A rekkenő hőségben rendezett conzumeli … Tovább

Magyar aranyeső a hétvégi triatlon versenyeken

vanek-margit-road-to-rio-2016

Szenzációs magyar triatlonos eredmények születtek az elmúlt hétvégén. Gratulálunk mindenkink!  Az olimpia után is csúcsformában Faldum Gábor két héttel az olimpiai 20. helyezését követően,13-ként lépte át a célvonalat az edmontoni világbajnoki futamon, ahol Vanek Ákos 34., Tarnai László pedig 45. … Tovább

Kovács Zsófia 24., Vanek 45. helyen zárt Rióban

vanek-margit-kovacs-zsofi

Kovács Zsófia 24., Vanek Margit pedig 45. helyen zárt a Rio de Janeiró-i olimpia női triatlonversenyében. Az ötkarikás játékok honlapja szerint a londoni után a második olimpiáján szereplő Európa-bajnoki bronzérmes Kovács Zsófia a 1,5 kilométeres úszást követően 33., a 40 … Tovább

Faldum Gábor minden idők legjobb magyar férfi olimpiai eredményét érte el

faldum-gabor-rio-2016

Minden idők legjobb magyar férfi olimpiai eredményét érte el triatlonban ifj. Faldum Gábor azzal, hogy 20. lett a riói játékok csütörtöki versenynapján. A másik magyar induló, Tóth Tamás a 33. helyen végzett. A bajai versenyző 1:48:20 óra alatt ért célba, … Tovább

Rió 2016 – Ha kihoztam magamból a maximumot, akkor boldog leszek

rio-2016-triatlon

Végre az olimpia „triatlon hetéhez” érkeztünk, ahol négy magyar versenyző képviseli majd hazánkat. Kovács Zsófi, Vanek Margit, Faldum Gábor és Tóth Tamás már a helyszínen készülnek, de az edzések között jutott arra idejük, hogy válaszoljanak néhány kérdésünkre. A „véghajrában” az … Tovább

Poór Brigitta ismét ezüstérmes

poor-brigitta-tereptriatlon-vb

A lengyel extrém tereptriatlon világkupafutamon Poór Brigitta a futás legutolsó kilométeréig az élen haladt a svájci és a cseh világbajnokkal, a hajrában azonban a cseh olimpikon Helena Erbenova megelőzte. A magyar sportolónő egyik legnehezebb ezüstérmét szerezte meg ezen a versenyen, … Tovább

Rio 2016 – Szurkoljunk a magyar triatlonosoknak!

faldum-toth

2016. augusztus 18-án, csütörtökön 16.00-18.15 (helyi idő szerint: 11.00-13.15) között Faldum Gábornak és Tóth Tamásnak, míg augusztus 20-án, szombaton 16.00-18.25 (helyi idő szerint: 11.00-13.25) között a két női versenyzőnknek, Kovács Zsófinak és Vanek Margitnak szurkolhatunk a riói olimpián. A paralimpián Boronkay … Tovább

Hosszútávú triatlon ob – Flander és Hajnal győzelme

flander-marci-triatlon

A férfiaknál Flander Márton, a nőknél pedig Hajnal Adrienn nyerte a nagyatádi hosszútávú triatlon országos bajnokságot. Az ob keretében rendezett nemzetközi viadalon, a női mezőnyben a horvát Jasmina Ilijas nyert 10:19:45 órával. Eredmények Hosszútávú OB férfiak: 1. Flander Márton 8:25:44 … Tovább