facebook

facebook

Megosztás:

Levelek? Levelek!

Hol van Levelek? ITT! Miért fontos ez? Mert múlt hétvégén a Leveleki tó teljes joggal került vissza a hazai triatlon térképre! Idén első alkalommal rendezték meg a Leveleki Vasember Triatlon kupát, ahol sprint és középtávon lehetett indulni.

Amikor egy versenyt első alkalommal írnak ki, joggal vetődik fel, hogy érdemes-e nevezni rá, egyáltalán biztosan megrendezik-e, biztonságos lesz-e a pálya, és még sorolhatnánk az ilyenkor felmerülő kérdéseket. Utólag biztosan állíthatjuk, ha valahova, akkor Levelekre érdemes elmenni versenyezni. Idén még csak kb. 50-60 versenyző gondolta úgy, hogy a viharos időjárás ellenére szombaton reggel megjelenik a leveleki strandon, jövőre egészen biztosan többen lesznek.

Nézzük a pályát

A depó és a rajt is a leveleki strand területén volt, közvetlenül a tó partján. Az úszás során a szél tett róla, hogy nagyjából a viharos Balatonban érezze magát az ember, a hőfoka a levegőhöz képest kellemesnek mondható 22,8 ºC volt. A kerékpárpálya sprint távon egy forgalomtól teljesen elzárt útszakaszon volt kijelölve. Középtávon egy 90km-es “kört” kellett megtenni, ahol minden (de tényleg minden) egyes útkereszteződésnél polgárőr vagy rendőr irányította a forgalmat. És tényleg irányította, volt olyan, hogy egy versenyző még 300-400 méterre volt a kereszteződéstől, és a polgárőr megállította a pályára ráhajtani szándékozó autót. A pályát több motoros rendőr is biztosította, így az egyébként is gyér forgalmú utakon teljes biztonságban érezhették magukat a résztvevők. A futás a tó körüli töltés murvás felületű útján került megrendezésre, nagyjából 5,3 km-es körökkel.

leveleki-vasember-triatlon-kupa-2017

Összességében egy nagyon jó színvonalú versenyt hoztak össze a szervezők, ha hozzávesszük, hogy nagyjából 50 induló volt összesen, akkor még inkább dícséretes, hogy ilyen kevés embernek ilyen jó körülményeket sikerült biztosítani. A bogrács party és a díjak kiosztása után a rendezők mindenkit megnyugtattak, ez csak a kezdet, és jövőre is lesz Leveleki Vasember Triatlon Kupa. Akkor már minden bizonnyal jóval több résztvevővel.